Forum
Zobacz co słychać na naszym forum>>>

Najnowsze tematy:

Dodaj zdjęcie
Dodaj zdjęcia z Małopolski >>>
Google+
Ładuję...
Data dodania lub aktualizacji: środa, 30 marca 2016, 23:07:30
Autor: admin
Home » Menu Główne » Dzieje się » Wiadomości » Wisła przymierza czwartego trenera

Wisła przymierza czwartego trenera

W klubie Wisły Kraków trwają przymiarki do zatrudnienia już czwartego w tym sezonie szkoleniowca, ale każdy potencjalny kandydat musi się liczyć z tym, że jego poprzednik miał bardzo mały margines błędu.

W tym sezonie w Wiśle pracowali już Franciszek Smuda, Marcin Broniszewski oraz Tadeusz Pawłowski - ten ostatni pożegnał się z posadą 29 lutego, obejmując stanowisko zaledwie na początku grudnia.

Pawłowski przejął stery w pierwszej drużynie Wisły zaraz po zwolnieniu ze Śląska Wrocław, jednak przy Reymonta nie ostał się długo. Co ciekawe, ze Śląska wyleciał już jego następca Romuald Szukiełowicz.

Szkoleniowiec może mieć uzasadnione pretensje o brak czasu na pracę ze swoim nowym zespołem, gdzie kilku zawodników nie mogło zresztą przystąpić do gry ze względu na kontuzje.

 "Już na pierwszym treningu zastałem Wisłę z piątką kontuzjowanych piłkarzy - Mączyńskim, Guerrierem, Brożkiem, Joviciem oraz Sadlokiem.

 "Zawodnicy, którzy nabawili się urazów jesienią, nie byli w stanie podjąć treningów, nie brali udziału w znacznej części przygotowań do rundy wiosennej.

 "Choćby przyszli Louis Van Gaal, Jose Mourinho albo Pep Guardiola, też mieliby duże problemy", mówił Pawłowski w swoim najnowszym wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

 Stwierdzenie Pawłowskiego nie powinno dziwić, co widać zresztą po trudnościach, jakie Van Gaal przeżywa w tym sezonie w roli menadżera Manchesteru United, w dodatku mimo setek milionów euro wydanych na transfery.

 Pawłowski o swoim zwolnieniu dowiedział się przed treningiem w ramach przygotowań do meczu z Piastem Gliwice. W poprzedniej kolejce jego drużyna przegrała piłkarskie starcie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a decydującym ciosem był rzut karny Mateusza Możdżenia z drugiej połowy spotkania.

 Zwolniony trener Wisły wskazał głównie na problemy z psychiką zawodników jako główny powód porażki. Do tamtej pory Wisła zakończyła bez wygranej aż 10 kolejnych spotkań. Po meczu z Góralami passa została tylko przedłużona.

 "Chcieli przełamać tę passę, widziałem to po ich zachowaniu, ich reakcjach, ale z podświadomością trudno się walczy. Widać to było w meczu z Podbeskidziem.

 "Graliśmy poprawnie, gra się kleiła, a po rzucie karnym dla rywali oglądaliśmy zupełnie inny zespół. Wyglądali jakby zapomnieli jak się gra w piłkę, wystraszeni", stwierdził z kolei Pawłowski w rozmowie dla Sport.pl.

 Jego następca na pewno nie będzie miał łatwego zadania, a na jego wykonanie będzie miał bardzo mało czasu. Na domiar złego, bez względu na wynik, tak czy siak nie będzie mógł wykluczyć utraty pracy po zakończeniu sezonu, bowiem trenerska karuzela to w ostatnich latach znak firmowy klubu z Reymonta.

 W tej chwili bliski objęcia stanowiska trenera Wisły ma być znany ze współpracy ze słoweńskim NK Maribor Krunoslav Jurčić.

 Jurčić został ostatnio zwolniony z funkcji szkoleniowca w Mariborze, co z kolei otworzyło mu drogę do podjęcia rozmów z Białą Gwiazdą. Chorwat dostał ofertę wyjazdu do Krakowa już w zeszłym roku, ale wówczas związany był umową z byłym już pracodawcą.

 Szkoleniowiec ma objąć drużynę Wisły nawet pod koniec tego tygodnia. Popularny Kruno ma także doświadczenie z pracy m. in. w Dinamie Zagrzeb, a także jako członek sztabu reprezentacji Chorwacji.

 Obejmując Wisłę przede wszystkim będą mu potrzebne szybkie rezultaty. Pomóc może w tym zbliżająca się ligowa przerwa na mecze reprezentacji, co dałoby Kruno czas do zapoznania się z nowym zespołem.

 Biała Gwiazda już w poniedziałek 14 marca zagra z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza, a cztery dni później z Jagiellonią Białystok, po czym drużynę czeka przerwa do 3 kwietnia.

 Jeśli Wisła chce zmniejszyć ryzyko spadku, to musi wygrać najbliższe spotkania. W przeciwnym razie po podziale na grupy jej sytuacja może stać się jeszcze trudniejsza.

Udostepnij na Facebooku
comments powered by Disqus
     

Nie przegap nowości na stronie!Zobacz również:

    Przepraszamy, nie znaleziono dokumentów spełniających te kryteria.

 

 Zobacz jeszcze na: